Neděle, 18 Bře 2018
Právě jste tady: Úvod VoIP Telefon

Úvod do VoIP

Telefonujte s námi, telefonujte levněji.

Zřízení služby je zdarma, rychlé a jednoduché. Stačí se zaregistrovat a hned můžete začít spořit náklady na telefon. Už nebudete platit předražené paušály za pevnou telefonní linku, nebudete se omezovat v délce hovoru, nebudete počítat minuty.

Jak funguje VoIP
VoIP telefon je na první pohled od normálního telefonu k nerozeznání. Má veřejné telefonní číslo, takže se na něj dovoláte z celého světa a zrovna tak z něho můžete do celého světa telefonovat. Jediný rozdíl je v tom, že se hlas nepřenáší jako souvislý analogový signál, ale je "nabalíčkován" a přenášen jako data počítačovou sítí.

Co k tomu potřebuji
Nutnou podmínkou je připojení k internetu. Pak už stačí jen PC s programem, který telefon emuluje a sluchátka s mikrofonem. Na vyzkoušení to není špatné, ale není to to pravé ořechové. Lepší řešení je telefon s tónovou volbou (který doma určitě máte) a telefonní brána, která provádí konverzi analogového signálu telefonu na data IP sítě. A nejlepší je přímo VoIP telefon, který umí jak analogový, tak IP přenos a v některých je i záznamník.

Chci si nechat stávající číslo od O2
I to se dá zařídit, jen to nebude zadarmo. O2 si účtuje za přenos čísla 1180,- Kč a celá procedura trvá přibližně 14 dní. Vy to poznáte až v den D, který je asi týden dopředu známý a v ten den přestane fungovat stará linka a číslo je přesměrováno na linku novou.

A když už jste dočetli až sem, nechcete to zkusit?
Stačí se zaregistrovat, vybrat si číslo, zaplatit počáteční kredit a můžete telefonovat :-)
Jestliže ještě nemáte telefonní bránu a využijete našich služeb, bránu nebo VoIP telefon Vám rádi nakonfigurujeme, zapojíme a ještě od nás dostanete počáteční kredit 50,-Kč.

Důležité upozornění
K telefonování přes naši ústřednu nepotřebujete nutně připojení k internetu prostřednictvím naší síťě. Je možné využít jakékoliv dostatečně stabilní připojení. Můžete tedy výhodně telefonovat i v rámci širší rodiny po celé ČR za minimální ceny.